Impact Hub Mornings: Brain&Breakfast

mapa není k dispoziciDatum - čas
24.05.2018
8:00 - 10:00

Místo konání
Impact Hub Ostrava

Kategorie


Brain&Breakfast

Brain&Breakfast vznikla proto, abychom se navzájem inspirovali. Abychom si rozšířili obzory, nakoukli za hranice našich oborů a představili si věci z různých perspektiv. Chceme propojovat a poznávat lidi se silným příběhem a dělit se o to zajímavé.

Tentokrát posnídáme s Liborem Witasskem.
📝Registrujte se prosím pod tímto odkazem: https://goo.gl/VsNKTG.

➡TÉMA
Jen přežít nestačí!
Problémy mohou být složité, ale řešení nikoliv

Svět se evolučně velmi rychle mění, ale mění se docela logicky, a i ve zdánlivém chaosu lze poměrně dobře předvídat. Celá ekonomika je obrovský, komplexní a cyklicky se měnící systém. Predikovat, kde bude firma zítra, je stále obtížnější, natož odhadovat, kde bude za 5 let. Řada firem udělá chybu, řada nepochopí vývoj na trhu, některé ustrnou ve stavu „manažerské inertia“ a jsou ihned nahrazeny jiným dodavatelem, prakticky denně se otevírá prostor pro vstup konkurence. Zrodil se nový typ nejistoty, známe prostředky, ale neznáme cíle.

Přijďte si poslechnout příběh o hledání nové cyklické rovnováhy, řízení energie a absenci odvahy v prostředí hluboké krize, hledat odpovědi na otázky, jak vybřednout z hlubokých vlastních stavů nebo proč někdy místo očekávaných změn přichází vnitřní destrukce systému.

🗣Libor Witassek
Libor Witassek se dlouhodobě specializuje na oblast kybernetiky druhého řádu se zaměřením na řízení podniku jako živého organismu. Absolvoval technickou kybernetiku na Vysokém učení technickém v Brně, mezinárodní marketing management na Univerzitě M.Kopernika v Toruni a MBA na Dominikánské univerzitě v Chicagu.

V roce 2004 působil jako poradce přední americké Wharton University of Pensylvania pro programy podnikání ve střední Evropě. V roce 2010 byl jmenován předsedou představenstva evropské poradenské skupiny Allied Consultants Europe e.V., působil jako transformační manažer v globálních korporacích GCE Group nebo VÍTKOVICE.

Je autorem metodiky LEAN LEADERSHIP®, která byla oceněna českou národní cenou kvality „Dobrá rada nad zlato“ v roce 2010 Národním vzdělávacím fondem, British Council Praha a Nadací Tomáše Bati. Je autorem řady publikací na toto téma, které rovněž přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Libor je expertem na inovace a budování soustav podnikového řízení. S filozofií Lean Leadership pomohl již několika desítkám globálních firem, například Siemensu, Veluxu, Foxconnu nebo Johnson& Controls. Je spoluzakladatelem konzultační společnosti DC VISION, partnerem v polské firmě Key Polska, partnerem Allied Consultants Europe se sídlem ve Stuttgartu a nezávislým podnikatelem v rámci investiční firmy IMPACTIVE.

📆Jak to probíhá?
Snídaně probíhá vždy 1x za měsíc – nejprve zhruba hodinu prezentuje své téma hlavní host a pak je prostor na diskuzi. Snídaně se v Praze pravidelně účastní 70 – 100 účastníků, a to jak ze soukromé, tak státní sféry, ze ziskového i neziskového sektoru, a hlavně zájemci různého povolání i postavení. Tématem snídaně může být prakticky cokoliv podnětného.

🎥Živý přenos se snídaní
V ostravském Impact Hubu vás “přeneseme” na tuto pražskou snídani díky živému vysílání. Pomocí jednoduché aplikace Sli.do budete moci na dálku komunikovat s řečníky i účastníky a zároveň diskutovat přímo u nás v Ostravě.

Sečteno a podtrženo – chystáme skvělý a inspirativní start vašeho pracovního dne.

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal