Floristická show – Květinový koncert „Na křídlech života“

V neděli 24.5. oživily prostory a cihlové stěny kostela Svatého Václava barvy v podání Přemysla Hytycha a Roberta Bartolena.
2 floristé a jejich nadání …
Stovky nádherných květů …
Ano Vážení takové bylo dech beroucí odpoledne v kostele sv. Václava.
Jako první nás přivítal moderátor Jan Kunze, který po pár slovech přenechal naši pozornost v šikovných rukou floristů.
Dech beroucí krásy květin nahradily pohádkové šaty. A po přestávce na kávu a zákusek v jedné z Opavských kaváren, plní energie zpět do kouzelných prostorů plných barev a jarních omamných vůní květin.
A teď dovolte abych Vám v pár řádcích představila organizátorku této skvělé akce Martinu Baierovou.

Jak jste se dostala k organizování této akce?
Pomocí čeho/koho jste našla tyto dva talentované floristy? …S nápadem přišla moje výborná kamarádka Ivanka Zedková. Ona oba floristy znala osobně a velmi obdivovala jejich práci, takže ji napadlo je takto představit i Opavě. A protože neměla s organizací a realizací takových akcí zkušenosti, oslovila mě (přes deset let organizuji např. Tattoo Session Silesia). U kafe jsme pak daly do kupy celý koncept akce a vrhly se do toho.
Jak jste s akcí jako pořadatelka spokojená?
…některé věci měly mít pevnější organizaci 😀 ale jinak se akce opravdu moc povedla. Měla jsem velkou radost a byla jsem pyšná na to, jak krásný to byl zážitek pro všechny, kteří v kostele byli.
Zdálo se že účastníci byli uměním nadšeni, co Vy? Jak se Vám líbily výtvory?
…miluju květiny. Všechny vazby měly své neskutečné kouzlo a jen těžko bych vybírala tu nejkrásnější. Pro mě to byla akce par excelance…
A poslední otázka, kolik lidí se akce účastnilo? A jste s tím číslem spokojená?
…dostali jsme informaci, že se akce zúčastnilo cca 400 platících. K tomu připočtěme hosty a můžeme se bavit o jedné z nejúspěšnějších akcí svého druhu. Zájem o floristické umění mě osobně nadchl.

Fotky z akce si můžete prohlédnou ve FOTOGALERII.

Floristická show – Květinový koncert „Na křídlech života“
5 (100%) 3 votes