Beseda s Jaroslavem Kmentou – investigativním žurnalistou

nahrávám mapu....Datum - čas
27.01.2020
18:00 - 20:00

Místo konání
Divadlo Mír

Kategorie


Beseda s Jaroslavem Kmentou

Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků včetně premiéra Stanislava Grosse či vicepremiéra Egona Lánského, ale také ministra dopravy Víta Bárty
Kvůli knize Kmotr Mrázek II – Krakatice přijali politici náhubkový zákon, který médiím (nesmyslně) zakazuje zveřejňovat odposlechy. Podle knihy Kmotr Mrázek byl v roce 2013 natočen film Příběh kmotra.
Je jedním z průkopníků takzvané investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Na začátku roku 2019 získal spolu s Ondřejem Kundrou Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2018.
Tři jeho knihy obdržely certifikát Nejprodávanější faktografická kniha roku, kterou každoročně uděluje distribuční společnost Pemic a síť Rodinného knihkupectví.
Řeč bude jistě nejen o reportážní knize Boss Babiš.
Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli v polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.
Nenechte si ujít tuto jedinečnou možnost se na cokoliv zeptat, zajisté dostanete odpověď, jakou jste možná ani nečekali… Po besedě zbude čas i na autogramiádu a prodej knih.

P. S.
Proč je dobré mít v redakci Jaroslava Kmentu? Protože ho nikdo nemá rád … Tedy přesněji, nemá ho ráda drtivá většina politiků, ať zprava nebo zleva. To může být důkazem, že svou práci investigativního reportéra dělal dobře a navíc nestranně.

Robert Čásenský

Předprodej:
Divadlo Mír
https://chcivstupenky.cz/performance-286/order

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal