Czech Tour 2019

nahrávám mapu....Datum - čas
15.08.2019 - 18.08.2019
17:00 - 18:00

Místo konání
Moravskoslezský kraj

Kategorie


Czech Tour 2019

11. ročník v současné době největšího českého cyklistického etapového závodu s mezinárodní účastí.
🚵‍♀️🚵‍♂️🚴‍♀️🚴‍♂️
Czech Tour 2019 se v letošním roce uskuteční od 15. do 18. srpna. Odstartuje časovkou družstev v Ostravě a bude pokračovat etapami v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
🚴‍♀️🚴‍♂️
První úvodní etapa se uskuteční v centru Ostravy. Je to tradičně časovka týmů, která nabídne příznivcům cyklistiky nezapomenutelný zážitek. Technický okruh měřící 18,6 kilometru povede architektonicky zajímavou částí města, se startem a cílem v Trojhalí a krátkým stoupáním okolo Ostravy-Radvanic.
🚴‍♀️🏆🚴‍♂️
O POHÁR HEJTMANA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
A pořadatelé rozhodně nezapomenou ani na nejmenší diváky. Během dne budou mít děti možnost se zúčastnit závodů na dětských kolech a ty nejmenší na odrážedlech, kdy budou soutěžit O POHÁR HEJTMANA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE. V Trojhalí se uskuteční dětský den, kde na děti čeká skákací pirátská loď, skákací autobus a dětský koutek se soutěží. Po skončení časovky týmů, bude vylosován dětský výherce kola Scott.

Program Czech Tour 2019:
15. srpna: Ostrava – týmová časovka na 18,6 km (start: 17:00)
16. srpna: Olomouc (start: 11:30) – Frýdek-Místek 212 km (cíl cca 16:35)
17. srpna: Olomouc (start: 11:00) – Uničov 173 km (cíl cca 15:20)
18. srpna: Mohelnice (start: 10:30) – Šternberk 178 km (cíl cca 15:10)

Skvělou podívanou pro časovku, ale i další náročné kilometry zaručují týmy, které přijedou do Ostravy přímo z Tour de France. Budou to jezdci stájí Bora-Hansgrohe a Mitchelton Scott. Mezi dalšími 19 světovými týmy na startu časovky Czech Tour 2019 bude naši cyklistiku reprezentovat špičkový český tým Elkov Author s mistrem ČR Františkem Sisrem.

Začátek druhé etapy z Olomouce do Frýdku-Místku je shodný až po Pustevny s předchozími roky. Ale dále dojde k zásadní změně. Za Pustevnami prověří kvalitu jezdců Soláň, Velké Karlovice, Bumbálka a také závod projede přibližně 2,5 kilometru po Slovensku. Dále následuje Bílá, Palkovice a okruhy ve Frýdku-Místku s cílem na Radničním náměstí.

Třetí etapa z Olomouce do Uničova je taková hanácká klasika. Pojede se přes Konice, Loštice, Bouzov, Litovel a na závěr tři desetikilometrové okruhy okolo Uničova s cílem na Dukelské ulici.
Finále podniku první kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) se odehraje z Mohelnice do Šternberka. A Jesenické vrcholy poslední den prověří dokonale peloton: Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Videlské sedlo, stoupání na Lyru mají mezi cyklisty respekt. A na závěr opět tři okruhy, včetně stoupání na Ecce Homo, které tradičně závodní pole dokonale roztrhá. Tam s největší pravděpodobností vzejde vítěz Czech Tour 2019.

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal