Girls Day s Czechitas v Ostravě

nahrávám mapu....Datum - čas
27.04.2019
13:30 - 17:30

Místo konání
Fakulta elektrotechniky a informatiky Všb-TU Ostrava

Kategorie


Girls Day s Czechitas

Pojď se podívat na IT svět očima Czechitas. Bude to hravé, přátelské i vzdělávací. Čeká Tě inspirativní setkání a mini workshopy.

Girls Day s Czechitas v Ostravě bude akce pro celou rodinu, partu kolegů i kamarádů.

Akce je určena pro širokou veřejnost a tentokrát nejen pro holky! Zábavu a vzdělávací lekce chystáme pro malé i velké IT začátečníky i geeky.

Láká Tě strávit s námi neobyčejný den? Dojdi si poslechnout o plánech Czechitas a nauč se něco nového na krátkých workshopech.

Holky středoškolačky budou mít navíc příležitost doptat se na detaily týdenní Letní školy IT, kterou pro ně plánujeme v Ostravě na letošní srpen.
Navíc také prozradíme detaily k podzimní Digitální akademii, což je kurz, který ženám umí změnit kariéru.

Více informací a registraci najdeš na → czechitas.cz/GirlsDayOstrava

CO NÁS ČEKÁ?:

Připravili jsme sérii krátkých workshopů, které se dají stihnout rychleji než za jednu hodinu. V každém ze tří bloků si můžete na místě vybrat až ze tří lekcí či přednášek.

Všechny aktivoty jsou pro naprosté začátečnice. U lekcí uvádíme věkové doporučení, které ale nemusíte dodržet. 😀

Nástin jednotlivých workshopů najdeš níže.

Pozor!
Časy workshopů budeme možná trochu upravovat i na místě, například lektor na FakeScape za námi jede až z Řípu!
Tak neřeš časy a dojdi na celou akci. 😀

———————- 14:00 – 15:00 ————————–
VYTVOŘ SI WEB NA MOBILU
workshop vhodný od 12 let

Tušili jste, že vlastní web si můžeš „naklikat“ i přes mobil? Pojď tomu nakouknout pod pokličku a přiučit se programovacím trikům. S SEBOU na tento workshop vezmi chytrý telefon a případně i nabíječku.

OZOBOTI
workshop pro děti od 6 let

Zajímá Tě, jak se dá programovat pomocí kreslení čar a bez počítače? S námi to můžeš zkusit! Dostaneš do ruky fixy, ozobota, což je malý robot, který fix dokáže následovat, a spoustu papírů. Společně se naučíme, jak ozobotovi ‚říct‘-nakreslit, co má dělat.

PowerBI
workshop pro všechny nadšence do grafů a vizualizací dat od 15 let

Úvod do světa datové analýzy? Že to není právě pro tebe? Společně si představíme si jeden z nejpoužívanějších nástrojů pro datovou analýzu součastnosti – PowerBI. Pomocí toho společně zanalyzujeme naše data z Facebooku a neboj se, uvidíš, že to zvládneš i Ty!

——————— 15:00 – 16:00 ————————–
VERIZON
přednáška, která dětem i dospělým vysvětlí základy oněch zahádných sítí 🙂

Zajímá Tě, jak nastartovat kariéru v technologiích, i když nemáš žádné zkušenosti? Verizon si připravil přednášku, kde nám prozradí, jak můžeme ovládnout sítě na profi úrovni.

FAKESCAPE
úniková hra pro děti od 12 let

Na workshopu sestavíme týmy, které budou čelit manipulativním technikám, budou nuceny si ověřovat informace, vyhledávat a poznávat kvalitní zdroje. Zároveň si procvičíme i koordinaci a práci v týmu.
www.fakescape.cz

MINECRAFT
workshop pro děti od 8 let – a třeba i s rodiči 🙂

„Že se dá v Minecraftu i učit? A že se dá dokonce i programovat? Na tomto workshopu si společně vyzkoušíme základy programování a ukážeme si, že se tomu může věnovat úplně každý.

———————– 16:00 – 17:00 ————————–
CZECHITAS 2019
přednáška a diskuze

Přijď si vyslechnout zákulisní info o plánovaných Czechitas projektech – jako je Letní škola IT pro středoškolačky a Digitální akademie zaměřená na datovou analýzu. Doptat se můžeš na cokoli Tě napadne.

FAKESCAPE
úniková hra pro děti od 12 let

Na workshopu sestavíme týmy, které budou čelit manipulativním technikám, budou nuceny si ověřovat informace, vyhledávat a poznávat kvalitní zdroje. Zároveň si procvičíme i koordinaci a práci v týmu.
www.fakescape.cz

AZURE
workshop od 15 let

Jak si zdarma založit vlastní WordPress blog během několika minut, s možnostmi škálováním výkonu, přidáváním botů, napojením na Microsoft Machine Learning Studio a spoustou dalšího? Co to je Microsoft Azure a kde je budoucnost cloudových služeb? A jak se stát studentem v Microsoftu? To vše na workshopu – WordPres přes Azure.

Se změnou časů v programu prosím počítejte. 🙂

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal