Morana Farewell Night 2019

nahrávám mapu....Datum - čas
15.02.2019
20:00 - 23:50

Místo konání
Barrák music club

Kategorie


Morana Farewell Night

Moranu libými tóny vyprovodí a k poslechu a tanci zahraje výběr z moravsko-česko-slezsko-polských hroznů! 🙂

Silent Stream Of Godless Elegy (cz)
Cruadalach (cz)
Radogost (pl)
Helroth (pl)

Vstupenky najdete v síti smsticket.cz a v ostravské prodejně Hudebního Světa.
Vstupné: 200 Kč (do 31.12.2018) / 250 Kč (do 13.2.2019) / 300 Kč na místě.
Online: https://www.smsticket.cz/vstupenky/14325-morana-farewell-night-2019

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Moravská kapela s češtinou na rtech. Držitelé dvou hard’n’heavy Andělů. Melancholická a zároveň hřmotná hudba, setkání zadumaného metalu s folklórními motivy dávné Moravy. Poslední album „Smutnice“ producentsky zastřešené izraelským hudebníkem Yossim Sassim (ex-Orphaned Land). Sedm desek, více než dvacet let existence, stovky koncertů a festivalů po celé Evropě. Bezpochyby průkopníci stylu, kterému se ve světě říká „Folk Metal“..

aktuální album „Smutnice“ k poslechu na Bandcamp:
https://ssoge.bandcamp.com/album/smutnice

CRUADALACH
Tradiční hudební nástroje (housle, flétny, šalmaje), řízný corový vokál, chytlavé melodie s keltskými motivy, energické songy a divoké koncerty. To jsou hlavní charakteristiky české folk-corové kapely, která dobývá evropská pódia již od roku 2009. Vášeň a kontroverze – tato slova Cruadalach vystihují nejlépe. Již během svých prvních zahraničních koncertů upoutala kapela pozornost na evropské scéně a pódia v cizině pak Cruadalach dobývali se stejnou vervou jako ta česká. Nyní má kapela díky na kontě 11 navštívených evropských zemí. Cruadalach supportovali největší jména folk/paganmetalového žánru (Eluveitie, Arkona, Korpiklaani, Equilibrium, Ensiferum, Trollfest, Týr, Percival Schuttenbach etc.), a to paradoxně zejména na zahraničních pódiích.

RADOGOST
Mýty, legendy a tradice starých Slovanů ožijí v podání polských Radogost, kteří přijedou propagovat svoji aktuální desku „Przeklęty“.

HELROTH
Polští Helroth brázdí evropská pódia od roku 2012. Předskakovali např. Eluveitie, Skalmold, Dalriada nebo zcela nedávno absolvovali polskou část turné Arkona. Energická jízda se songy z připravované desky stejně jako s ověřenými fláky z debutního alba „I, Pagan“!

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal