Na posedu – literární pořad Jakuba Chrobáka s hosty

nahrávám mapu....Datum - čas
24.04.2019
20:00 - 21:30

Místo konání
Absintový klub Les

Kategorie


Na posedu – literární pořad

NA POSEDU
literární pořad Jakuba Chrobáka
S VLNOU, POUNDEM, ŠULEJEM A ČTOUCÍMI PŘÁTELI
V čase povelikonočním se v podzemí Lesa usadí:
EZRA POUND, americký básník, esejista a překladatel. Autor stejně kontroverzní, jako inspirativní. Jeho rozsáhlé básnické pásmo Cantos hledá základní opory života i možnosti jejich sdělování. In memoriam, v koláži básní a esejů. Čtou JANUSZ KLIMSZA a JAN LEFNER.
PETER ŠULEJ, básník, prozaik a nakladatel, šéfredaktor časopisu o současném umění VLNA. O poezii říká: „Poézia je pre mňa forma posúvania hraníc. Forma kladenia si otázok a hľadanie odpovedí.“ V knize básní Nódy i v románu Spolu se Šulej ptá, jak vyjádřit možnosti lidství a hodnoty, pro které má smysl dýchat. To vše v širokých souvislostech i ironických šťouchancích.
Řeč bude o básních, próze, vydávání knih i časopisu VLNA. O všem, co umožňuje i rozbíjí možnost spolu mluvit, a tedy být. Uvidíte též audiovizuální ztvárnění vybraného textu souvisejícího s dílem hostů z produkce AVT SU v Opavě pod vedením Moniky Horsákové.
Na baru opět čepované básně o pivu, které z české a světové poezie vybírá tajný hospodský z Prozatimní galerie Wurst na pruské straně řeky Odry, I. M.

Vstupné do klobouku!

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal