Na posedu: literární pořad Jakuba Chrobáka s hosty

nahrávám mapu....Datum - čas
17.09.2019
20:00 - 21:30

Místo konání
Absintový klub Les

Kategorie


Na posedu

Po prázdninové odmlce vás opět zveme na literární pořad Jakuba Chrobáka NA POSEDU
Tentokrát s CAMUSEM, STRAKOU, EXISTENCIALISMEM
A ČTOUCÍMI PŘÁTELI
V čase táhlých dešťů a školních lásek se v podzemí Lesa usadí:
ALBERT CAMUS, francouzský spisovatel a esejista. Jedna z určujících postav existencialismu. Jeho romány čtou dodnes snad všechny generace čtenářů a jeho filozoficky laděné eseje stále fascinují přesným nahlédnutím do hranic lidské existence. In memoriam v textech románu PÁD a eseje MÝTUS O SISYFOVI.

Čtou PETR PANZENBERGER a MIREK CHUDEJ.

JOSEF STRAKA, český básník, prozaik a pořadatel literárních čtení. Působil též jako psycholog na FF UK. Ve svých básních ohledává prostory lidské samoty a možnosti vzájemného sdílení, v poslední prozaické knize Cizí země zase vypravěč probírá vlastní minulost a spolu s ní i charakter devadesátých let i soudobé české společnosti.
Řeč bude o čtení, jeho pořádání i smyslu, o psychologii i o těch divokých šílených, ale též krásných devadesátkách. Uvidíte též audiovizuální ztvárnění vybraného textu souvisejícího s dílem hostů z produkce AVT SU v Opavě pod vedením Moniky Horsákové.
Čepovaných básní o pivu, které z české a světové poezie vybírá tajný hospodský z Prozatimní galerie Wurst na pruské straně řeky Odry, I. M., výjimečně okusíte v telefonickém spojení s hostinským, který se bude nacházet u mořského pobřeží v Anglii.
17. 9. 20:00 klub LES
Střelniční 6/2 Ostrava

Vstupné do klobouku!

Děkujeme za finanční podporou statutárnímu městu Ostrava
a Ministerstvu kultury ČR.

iCal