Offenziva – 9 nových divadel v Ostravě!

nahrávám mapu....Datum - čas
28.08.2019 - 31.08.2019
17:00 - 0:00

Místo konání
Ostrava

Kategorie


Offenziva – 9 nových divadel

OFFENZÍVA: 9 NOVÝCH DIVADEL V OSTRAVĚ!

Čtyřdenní festival netradičních divadelních forem off stage. Pouliční divadlo, site-specific i alternativní performance.

⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬

Poslední srpnový týden ovládne centrum Ostravy divadlo mimo prkna, která znamenají svět. Zapomeňte na vysoké podpatky a škrtící kravaty, tentokrát jdou herci za vámi na místa každodenního života.

Během čtyřdenního soutěžního festivalu se představí deset divadelních kolektivů z celé České republiky s netradičně zpracovanými klasickými tituly, ale i s avantgardními experimenty. Několik představení vznikne také formou site-specific, tedy unikátně přímo v Ostravě během krátké umělecké rezidence. Festival zastihne návštěvníky na pestré škále míst, jakými jsou například budova starého hotelu, obřadní síň, sklepy a garáže nebo třeba ulice či náměstíčka.

​Všechna představení proběhnou za přítomnosti odborné poroty, která vybere dva nejkvalitnější kusy, které obdrží odměny v řádech desetitisíců korun. Důležitou roli sehraje také publikum – právě to rozhodne, který ze souborů si zahraje na prestižním divadelním festivalu Open Air v Hradci Králové.

Vstupenky na první ročník festivalu OFFenzíva budou vzhledem k různorodé a častokrát omezené kapacitě prostor distribuovány formou zpoplatněných rezervací. Některá z představení však budou dostupná velkému až neomezenému počtu návštěvníků, a to za doporučené, nikoliv však povinné vstupné.

Festival OFFenzíva vzniká v produkci Kulturního centra Cooltour u příležitosti mezinárodního evropského projektu Shaking The Walls v návaznosti na existující mezinárodně uznávaný divadelní festival v polském Gdaňsku – Festival Shakespearowski – Konkrétně na jeho alternativní program ShakespearOFF. V rámci druhého ročníku OFFenzívy v roce 2020 plánujeme tuto spolupráci prohloubit z úrovně konzultace na úroveň mezinárodní umělecké výměny.

⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬

Kompletní program: www.offenziva.cz

⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬⚬
PARTNEŘI:
Spolufinancováno z progrmau Evropské unie Kreativní Evropa
Ministerstvo kultury České republiky
The Gdansk Shakespear Theatre
Shaking The Walls

ORGANIZÁTOR:
Cooltour Ostrava

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal