Puzzle – Premiéra – Move Ostrava

nahrávám mapu....Datum - čas
11.09.2019
19:00 - 20:00

Místo konání
Cooltour Ostrava

Kategorie


Puzzle – Premiéra

Právě teď vzniká na půdě Cooltouru nové taneční představení pod vedením Aničky Jirmanové. První ostravská premiéra nové sezóny bude tedy z produkce MOVE Ostrava a zavede nás do tajů psychologie a sociologie.

👉 PUZZLE je choreografie pro skupinu interpretů, ve které se tvůrci zamýšlí nad dynamikou demokratické společnosti s pohledem na vlastnosti charakteru jednotlivých osobností.

👉 Konflikt mezi exteoverty a introverty je výraznou složkou skupinové dynamiky a často hraje svou roli ve snaze o vyváženou společnost.

👉 V dnešní západní kultuře je upřednostňován a propagován extrovertní člověk a vedení je považováno za čistě extrovertní akci. Oproti tomu východní filozofie chápe, že opravdový vůdce bývá často nenápadný.

👉 Je možné najít přirozený průnik mezi těmito kontrasty? Je možné vytvořit společnost, kde všichni budou mít rovnocenný prostor pro vyjádření svých myšlenek v upřímné pozici svého charakteru? Jak najít “Middle ground” mezi hlasitým a tichým, aniž by se jedna strana cítila postavena mimo hranici svého přirozeného projevu? A jak nenásilnou formou docílit této vyváženosti?

👉 Jestliže převedeme dynamiku společnosti na systém hry, pak nás zajímá, jak možnost volné interpretace pravidel ovlivní naše emoce. Z toho může vzniknout konflikt, který brání demokratické společnosti.

👉 To jsou otázky stanovující výchozí bod choreografické tvorby “Puzzle”.

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal