Rituály a hranice – jistota a bezpečí pro vaše děti / přednáška

nahrávám mapu....Datum - čas
17.02.2019
19:00 - 21:00

Místo konání
Sundara - pohybové studio

Kategorie


Jistota a bezpečí pro vaše děti

Milí rodiče, srdečně Vás zveme na další skvělou přednášku vyhledávané terapeutky a lektorky Renaty Cholevíkové o rituálech a hranicích v našich životech a rodinách – potřebných jistotách a pocitu bezpečí pro naše děti…

Svému synovi dělám každý rok na snídani k narozeninám lívancový dort. Jsou to vlastně obyčejné jablkové lívance naskládané na sobě, slepované domácí marmeládou a zakysanou smetanou, ale vím, že tento vždycky předčí všechny ty oficiální dorty pro účely oslavy. Je to totiž jeho milovaný zvyk.

Jen si vzpomeňte na různé – třeba i velmi bláznivé – věci a činnosti, které se vám v dětských letech tolik líbily. I kdyby šlo třeba jen o večerníček, pravděpodobně byste si ho tehdy nedali vzít. Opakující se rituály totiž pro dětskou duši znamenají jistotu, že je vše tak, jak má být.

Pokud připravujete dětem každoroční oslavu, byť by byla docela skromná, posilujete tím jeho sebevědomí – dítě v tento den cítí, že je pro ostatní členy rodiny důležité, že ho potřebují a mají rádi, že mu chtějí udělat radost. I v dospělosti je touha po veřejném uznání našich životních změn, jejich oslavě a vědomém prožití, přirozená, jen v naší společnosti zpravidla nenaplněná. Ze všech těch rituálů nám tady zbyla jen svatba a pohřeb a možná právě proto se do nich investují tak absurdní částky! Ale i u drahé svatby často chybí její hlubší smysl.

Na které rituály se dnes již zapomnělo a které dětem a vlastně i dospělým bytostně chybí?
Jak navrátit pomocí rituálů uvědomění, pocit vlastní jistoty a bezpečí?
Co je to vlastně rituál a kde všude jeho principu můžete využívat?

Těším se na setkání s Vámi

Renča

Termín: neděle 17. 2. 2019 19 – 21 a čtvrtek 28.2.2019 9:30 – 11:30
Kde: Studio Sundara, Dvorní 9, Ostrava-Poruba
Cena: 230 Kč
(platba předem převodem na účet nebo hotově na recepci studia Sundara)

Přihlášky na info@sundara.cz.
www.sundara.cz
http://rencacholevikova.cz/

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal