Setkání s Pamětí národa: Komunisté od Února k dnešku

nahrávám mapu....Datum - čas
18.02.2019
17:00 - 19:00

Místo konání
Centrum PANT

Kategorie


Setkání s Pamětí národa

Hostem Tomáše Netočného bude Mikuláš Kroupa, ředitel společnosti Post Bellum. Nedlouho před výročím komunistického puče v roce 1948 se zaměří na souvislosti mezi obdobím komunistického útlaku a současností, kdy se komunisté opět podílejí na moci.

„Lidé, kteří bagatelizují zločiny komunismu. Lidé, kteří jsou schopni volit komunisty a estébáky, nemají vyrovnané svědomí s obdobím komunismu. Zůstává to v rodinách a často se to přenáší z generace na generaci,“ říká ředitel společnosti Post Bellum Mikuláš Kroupa. Jaká je souvislost mezi obdobím komunistického útlaku a současnou situací, kdy mají komunisté podíl na moci? Jak uchovat Paměť národa? Na debatu s Mikulášem Kroupou vás zveme krátce před výročím komunistického puče v únoru 1948. Jeden ze zakladatelů Paměť národa bude hostem setkání, které Post Bellum a Centrum PANT společně pravidelně pořádají.

Vstupné dobrovolné

—————————-
Za podporu programu Centra PANT děkujeme:
Statutárnímu městu Ostrava, Zastoupení Evropské komise v ČR, Česko-polskému fóru MZV ČR, Polskému institutu v Praze a firmám Fortemix produkce, MEGABOOKS CZ a Past production.

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal