Swingový maraton s kapelou Lam Trio

nahrávám mapu....Datum - čas
14.09.2019
17:00 - 22:00

Místo konání
KUPE

Kategorie


Swingový maraton

_pohodový večer na vlně jazzu a swingu 20., 30. a 40. let 20. století s ochutnávkou burčáku / v případě dobrého počasí na terase, vstupné 150,-/190,-

Prvorepublikové swingové akustické trio hrající hudbu třicátých a čtyřicátých let dvacátého století – housle, tenor banjo, zpěv a kontrabas

Motto: Zažijte pohodový jazz a swing 20., 30. a 40. let 20. stol. Přijďte se přesvědčit, že jazz není namyšlená nuda. Prostě pohoda jazz.

Ladislav Kokesch pochází z muzikantské rodiny a k hudbě byl veden otcem – houslistou. Věnuje se hře na housle, případně si rád sedne i ke klavíru. Studoval obor housle na ZUŠ ve Frenštátě pod Radhoštěm, odkud také pochází. Dále studoval po dobu jednoho roku Konzervatoř Leoše Janáčka v Ostravě na trumpetu. Věnuje se mnoha hudebním žánrům – od lidové hudby přes jazz, až k soudobé populární hudbě – s početnými uskupeními, jejichž počet neustále roste. Jeho největší láskou je ovšem jazz 1917 – 1931, který se i jako samouk snaží sám reprodukovat v zákonitostech dobové interpretace. K tomuto samostudiu patří i neustále se rozšiřující seznam autentických nahrávek a dobových materiálů, kterých je velkým sběratelem.

Aleš Nitra je hudební hledač samouk, který jako kytarista prošel různými amatérskými seskupeními různých hudebních žánrů – od rockové hudby v raném mládí, přes folk, blues, funky atd. Hrával v jazzově a funky laděném Občas Quartetu a několik let spolupracoval v duu a různých uskupeních s frýdecko-místeckým jazzovým kontrabasistou Zdeňkem Holkou. Byl dlouholetým členem tria almára, které se věnovalo vlastní tvorbě s meditačními a etno prvky a doprovodné skupiny palkovické zpěvačky a autorky písní Kateřiny Koulákové, KACZi. Dnes kromě LAM TRIa hraje ve fúzové formaci (jazz, blues, funky, bossa nova, worldmusic, reggae) JAZZDA.

Milan Holub je hudebníkem, který vyrostl zejména na folklórní scéně Frenštátu a blízkého okolí. K hudbě byl veden svými rodiči a mnoho zkušeností nasbíral i v rodinné hudební skupině Albatros. Ke hře na housle, které se učil na ZUŠ ve Frenštátě později připojil bicí nástroje a jako samouk posléze i baskytaru a následně kontrabas, kterému se poslední dobou věnuje nejvíce. Je zakladatelem a aktivním členem Cimbálového Orchestru Milana Holuba a působí v mnoha uskupeních různých žánrů.

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal