Tomki Němec – výstava fotografií a slideshow s besedou

nahrávám mapu....Datum - čas
11.09.2019
18:00 - 21:00

Místo konání
Obecní dům

Kategorie


Tomki Němec – výstava fotografií

Středa 11. září / 18:00 / Obecní dům, Galerie, Ostrožná ulice – vernisáž výstavy fotografií
20:00 / Obecní dům, Klub Art, Ostrožná ulice – přednáška Tomkiho Němce spojená se slide show.

Na obou akcích si můžete zakoupit a nechat podepsat autorem výbornou knihu Václav Havel – Tomki Němec, Fotografie.

Další info: www.knihahavel.cz

Tomki Němec (*1963) se v osmdesátých letech minulého století začal pohybovat především na „neoficiální“ fotografické scéně. Fotografoval běžný život v „socialistické kleci”. Vytvořil soubor o českém trampingu, dokumentoval protirežimní společenské aktivity, spolupracoval se samizdatovými redakcemi Revolver Revue, Lidové noviny, Sport (po Sametové revoluci Respekt).

V letech 1989–1992 byl oficiálním fotografem prezidenta Václava Havla a v období let 1997–2003 byl znovu přizván k tomu, aby dokumentoval oficiální život prezidenta, již jako jeden z členů nově vytvořeného týmu fotografů.

Od roku 2009 intenzivněji fotografoval Karla Schwarzenberga a také dokumentoval jeho prezidentskou kampaň – první přímé volby prezidenta v České republice.

Publikuje v českých a zahraničních periodikách a vydavatelstvích, spolupracuje s nadacemi v neziskovém sektoru, podílí se na grantových projektech a výstavách. Černobílé dokumentární fotografie, na nichž je založena jeho volná tvorba, vznikají v České republice i v zahraničí. Téměř vždy je jejich námětem „obyčejný“ člověk v každodenních situacích, které vypovídají o jeho osobním údělu, ale i o dějinách a politice, jež na něj doléhají.

Spolupracoval s fotografickými agenturami Agence VU’ (Paříž) a Anzenberger Agency (Vídeň).

V roce 2016 vydal vlastním nákladem k nedožitým osmdesátým narozeninám Václava Havla fotografickou publikaci „Václav Havel – Tomki Němec, Fotografie.“ /www.knihahavel.cz/.

Dvakrát byl oceněn v mezinárodní soutěži World Press Photo.

V roce 2018 se stal spoluzakladatelem fotografického spolku 400ASA.

(text pořadatele)
Přidejte se k akci na Facebooku.

iCal